Szukaj
Logopack East

Jak wybrać detektor metalu?

Planują Państwo wystąpienie o nadanie certyfikatu jakości żywności? Audytor zalecił zastosowanie detektora ciał obcych? Zdarzają się reklamacje produktów z powodu wystąpienia zanieczyszczeń metalowych? Może już czas pomyśleć o detektorze metalu. Jak wybrać urządzenie spełniające nasze oczekiwania?

Oto porady przygotowane przez Sarah Ketchin, dyrektor zarządzającą firmy Fortress Technology:

  1. Nie zapominaj o wykonaniu testów i prowadzeniu dokumentacji.
  2. Zapytaj o siłę sygnału.

W środowiskach piekarniczych wymagania testowe stają się coraz bardziej złożone. Zalecane jest uruchamianie wykrywania i odrzucania próbek testowych co godzinę, zaraz po uruchomieniu produkcji lub przy nowej zmianie oraz za każdym razem, gdy jakiekolwiek ustawienia są aktualizowane lub zmieniane (zawsze sprawdź standardy branżowe i wymogi audytu dotyczące częstotliwości i procedury testowania). Oprogramowanie komunikacyjne Fortress, wyposażone w połączenia Ethernet, USB i bezprzewodowe, komunikuje się ze wszystkimi generacjami cyfrowych detektorów metalu Fortress, aby ułatwić efektywne rejestrowanie zdarzeń i zbieranie danych. Czułość detektora zależy od wielu czynników: wielkości otworu inspekcyjnego, częstotliwości operacyjnej, prędkości przemieszczania się produktu oraz środowiska. Największym ograniczeniem w branży piekarskiej jest wysokie przewodnictwo mokrych produktów, jak zaczyn ciasta, który zachowuje się pod tym względem jak metal. „Efekt produktu” pozostaje wyzwaniem dla wielu detektorów, ale ich czułość wciąż się zwiększa. Nowe oprogramowanie FM skutecznie analizuje i przetwarza sygnał z produktu, umożliwiając zwiększenie czułości o 40% podczas kontroli trudnych produktów.

  1. Rozważ instalację detektora metalu w określonych punktach kontrolnych w procesie produkcyjnym.

Postawienie go na końcu linii produkcyjnej może skutkować wysokim poziomem fałszywych odrzutów i niepotrzebnym usuwaniem dobrego produktu i opakowania. Zaleca się przeprowadzenie ekspertyzy terenu przed dostawą i instalacją.

  1. Automatyczne kontrole

są szczególnie przydatne, gdy dostęp do systemu i pozycjonowanie lub warunki środowiskowe utrudniają testowanie. Fortress zaprezentował niedawno rewolucyjną technologię Halo – automatyczny system testowy, który eliminuje ryzyko błędu ludzkiego i obrażeń w miejscu pracy w krytycznych punktach kontrolnych, przy jednoczesnym przestrzeganiu standardów branżowych.

  1. Zbadaj kompatybilność systemu, zanim dokonasz nowej inwestycji.

Nasze zobowiązanie “Nigdy nie przestarzałe” to program zgodności, który umożliwia klientom uaktualnianie wszystkich detektorów Fortressa (nawet tych wyprodukowanych 15 lat temu). To oszczędność środków i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla!

  1. Wyzwania związane z folią.

Detektory metali są w stanie sprawdzić produkty pakowane w folie laminowane z dobrym poziomem czułości. Coraz więcej producentów wyrobów piekarniczych stosuje opakowania foliowe jako normę, co zwiększa trwałość produktu, poprawia wygląd produktu i pozwala przyciągnąć konsumenta. Jednak czysta folia aluminiowa może być zbyt trudna i zalecany byłby specjalny detektor metalu w folii.

Jak wybrać detektor metalu?
Kontakt