Szukaj
Piekarstwo - branża

W ostatnich latach przemysł piekarniczy doświadczył ogromnego wzrostu, ponieważ konsumenci szukają zdrowszych opcji dla tradycyjnych wypieków. W odpowiedzi na to rosnące zapotrzebowanie wielu producentów wypieków opracowało na nowo swoje produkty, aby zachować ten sam wspaniały smak, zapewnić znaczny wzrost wartości odżywczych, promować pozytywny wizerunek marki i pozyskać lojalność klientów.

Czytaj więcej

Piekarstwo

Obecnie konsumenci wybierają markę żywności, która dała sie poznać jako zdrowa, wysokiej jakości, a przede wszystkim – bezpieczna. Aby sprostać wymaganiom konsumentów i ograniczyć ewentualne reklamacje, producenci zaczęli inwestować w kontrolę bezpieczeństwa i ogólną kontrolę jakości, które można osiągnąć dzięki detektorom.




WYKRYWANIE ZANIECZYSZCZEŃ W WYROBACH PIEKARSKICH

Stosowanie surowców często może stanowić poważne zagrożenie w produkcji żywności, ponieważ mogą one zawierać kamienie i inne ciała obce, które niszczą maszyny i pozostają w produkcie końcowym. W wypiekach takimi ciałami obcymi mogą być np. fragmenty kamienia lub odpryski z pieców. W niektórych przypadkach ciała obce, takie jak folia lub aluminium, mogą zostać wprowadzone do produktów końcowych podczas przetwarzania i pakowania.

Jeśli którakolwiek z tych rzeczy się wydarzy, Twoi klienci są narażeni na obrażenia; wycofanie towaru jest również nieuniknione. W rzeczywistości Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) umieszcza piekarnie wśród 5 branż z największą liczbą możliwych wycofań produktów w USA.

Według badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Producentów Spożywczych w 2011 r. szacunkowa strata finansowa spowodowana wycofaniem produktu wynosi średnio około 10 mln USD – może wynosić od mniej niż 1 mln do ponad 100 mln USD.

Nie obejmuje to kosztów pośrednich, np. spadku wiarygodności i marki i utraty przyszłej sprzedaży. Koszty pośrednie są prawie niemożliwe do oszacowania, ale w dłuższej perspektywie mogą nawet przekroczyć bezpośrednie koszty wycofania produktu, gdy konsumenci całkowicie przestaną kupować daną markę.

W JAKI SPOSÓB MOŻEMY POMÓC CI ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCI

Systemy kontroli rentgenowskiej MEKI oraz detektory metalu Fortress Technology są przeznaczone dla przemysłu spożywczego i jego potrzeb. Zapewniają:

  • Przyjazny dla użytkownika interfejs, dzięki czemu systemy są łatwe w użyciu
  • Oprogramowanie kontrolne z wieloma funkcjami branżowymi, zapewniające ogólną jakość produktu
  • Zajmują mało miejsca, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się na każdej linii produkcyjnej
  • Najlepsza wartość, umożliwiająca kontrolę jakości dla każdego producenta żywności, od firm rodzinnych po duże sieci
  • Zwykle siła napędowa kontroli jakości zaczyna się od wykrycia ciał obcych, ale później potrzeba rozszerza się na kontrolę ogólnej jakości produktów. To tutaj udowodniono, że systemy kontroli rentgenowskiej MEKI przynoszą największą wartość, ponieważ oferują różnorodne funkcje kontroli jakości przy najniższych początkowych kosztach inwestycji i długoterminowych kosztach eksploatacji w branży.
Kontakt